/Files/images/парта.jpg

Інформаційні та комунікаційні технології істотно впливають на світогляд і стиль життя сучасної людини. З 22 лютого 2016 року в Чугуївській гімназії №5 стартував пілотний проект «Розвиток надпредметних здібностей дітей через створення електронної шкільної газети».Такий проект має дуже велику кількість міждисциплінарних зв'язків. Працюючи над проектом, учні вивчатимуть матеріал текстового та графічного редакторів, освоюватимуть нові програми, дизайн, розвиватимуть творчі здібності... Зустрічі з представниками районної та міської газет допоможуть школярам глибше пізнати видавничу справу, таким чином формуючи надпредметні вміння через створення електронної шкільної газети, в якій висвітлюватимуться важливі, значні події в житті гімназії та міста. Це буде газета, що розповідатиме про чудових людей, які живуть у місті Чугуєві, про успіхи і проблеми підлітків, про важливість здорового способу життя.
Важливу роль шкільної газети відзначають і самі школярі.
Проведене в 7-11 класах анкетування на тему «Чи є необхідність видання електронної шкільної газети в гімназії?» показало наступні результати:
а) позитивна відповідь - 89%;

б) негативна відповідь - 4%;

в) не визначилися з відповіддю - 7%.

Завдання проекту:

1. Створити сприятливі умови для розвитку особистості.

2. Створити шкільне журналістське об'єднання.

3. Розвивати творчу свободу, активність та ініціативу.

4. Навчитися працювати з текстовим, графічним редакторами.

5. Підвищити інформаційну та комунікативну культуру учасників проекту.

6. Виявити можливості учнів, учителів.

7. Ознайомити учнів з такими професіями як журналіст, кореспондент, дизайнер, верстальник, коректор.

8. Провести аналіз, систематизацію та узагальнення результатів, отриманих у ході реалізації проекту.

Тираж газети обмежений, тому виникла необхідність зробити її більш доступною для школярів і батьків. Це дасть можливість розширити коло спілкування, розміщувати на сайті оперативну інформацію, вчасно знайомити всіх бажаючих з архівом електронної шкільної газети, там же розміщено і положення про шкільні засоби масової інформації. Також запрошуємо приєднатися до нашої групи у соціальній мережі ВКонтакті https://vk.com/parta_news

Положення про шкільну газету