Вишиванка єднає українців

2017-05-18

/Files/photogallery/1612/DSC_0622.JPG

Під таким гаслом в Чугуївській гімназії № 5 18 травня 2017 року відбулася акція, присвячена Дню вишиванки.

Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

Зранку гімназія замайоріла різнобарвними візерунками вишитих сорочок. Усі вітали один одного із святом.

Після 3-го уроку гімназисти зібралися на урочисту лінійку, під час якої звучали тематичні вірші, директор розповіла про традиції українців та історію свята. Після цього учні взяли участь у флешмобі.

А після уроків класні керівники провели тематичні класні години.

Гордімося, українці, своїм колоритом!

Це ж Україна наша перлами розшита.

Є на ній і гори, є на ній долини,

Все, що є найкраще на Вкраїні милій.

Є на ній і півники святкові,

Є на ній і квіти малинові.

Синя нитка — птиці прилітають,

А червона — квіти розквітають.

Листя вишиванки зеленаве,

Голуб із голубкою — до пари.

Щоб любов до краю розквітала,

Слава України не пропала.

Вишивали прабабусі руки,

Щоби пам’ятали внуки і правнуки.

Щоби своїм дітям в пам’ять передали,

І щоб рідну землю завжди шанували.

Матінко Небесна, на руках із Сином

Від біди й недолі збережи Вкраїну,

Від рук загребущих, лиха і напасті,

Щоб як вишиванка розквітало щастя!

Більше фото