Шкільний музей

/Files/images/DSCF2266.JPGІсторія нашої гімназії починається з 1946 року, коли була відкрита Преображенська початкова школа з дев’ятьма класами-комплектами, у якій навчалося 367 учнів. Розміщувалася вона в трьох шкільних будовах, потім школа стала Чугуївською семінарією. А 18 серпня 1952 року була реорганізована у Чугуївську середню школу № 5, яка функціонувала з вересня 1956 року по серпень 1972 року. Будівля школи була розташована по вулиці Якіра, де зараз знаходиться спеціалізована школа № 8.

А 5 грудня 1972 року школярі та вчителі переїхали до нової сучасної будівлі на майдані Руднева, у якій зараз ми і знаходимося. Ця подія стала великим святом для учнів та вчителів.

В різні роки нашою школою керували видатні педагоги міста Чугуєва.

/Files/images/P1010076.JPG Першим директором був Козюлін Іван Степанович – талановитий педагог, відмінник народної освіти України, ветеран Великої Вітчизняної війни. Він присвятив народній освіті 45 років свого життя, викладав російську мову та літературу, був директором Кочетокської школи, очолював районний відділ освіти. Навколо цієї відданої справі людини завжди панувала атмосфера творчості і доброзичливості. Наша школа на той час була однією з найкращих в районі.

Його наступником став - Лемента Олексій Пилипович - учасник Великої Вітчизняної війни, відмінник народної освіти СРСР,УРСР, заслужений вчитель України, «Почесний громадянин міста Чугуєва». Олексій Пилипович керував школою з 1960 по 1970 роки. Воєнна юність багато чому навчила Олексія Пилиповича. Мабуть, тому він і став учителем, щоб розповідати дітям, що таке життя і як треба жити, щоб вони були чесними, допитливими, любили свою Батькивщину. Ця людина була живою легендою, прикладом для молоді, джерелом натхнення для педагогів, він володів феноменальними знаннями. Був нагороджений орденом Б.Хмельницького. Ім’я Олексія Пилиповича Лементи вписане золотими літерами в книгу пам'яті педагогів Чугуївського району.

У період з 1970 по 1972 роки директором восьмирічної школи № 5, а з 1974 по 1985 роки - заступником директора з навчально-виховної роботи уже середньої школи № 5 була Тлуста Галина Василівна - відмінник народної освіти СРСР, УРСР, вчитель вищої категорії. За період існування школи це була перша жінка-директор. Вона доклала багато зусиль до організації кабінетної системи в школі. Галина Василівна керувала експериментом по впровадженню підручника «Геометрия», складеного академіком О.В. Погореловим в навчальний процес середньої школи.

У 1972 році естафету керівника середньої школи № 5, перейняв ветеран Великої Вітчизняної війни, відмінник народної освіти України, один із багаточисельної династії вчителів - Батюшков Юлій Андрійович. Свою педагогічну діяльність молодий фронтовик почав на Західній Україні у Львівській області, де паралельно займався комсомольською діяльністю. Після закінчення педагогічного інституту, повністю присвятив себе роботі у сфері народної освіти, викладав фізику та математику у четвертій, а згодом і у п’ятій школах, шість років завідував навчальною частиною у школі № 2. З 1972 року Юлій Андрійович Батюшков стає директором школи № 5, яка розміщується у новій будівлі по майдану Руднєва. Разом з педагогічним коллективом він доклав багато зусіль, щоб вже через 2-3 роки школа стала однією з кращих у Чугуївському районі. Під час керівництва Батюшкова Юлія Андрійовича середня школа № 5 однією з перших повністю перейшла на кабінетну систему навчання. На базі школи був проведений Всесоюзний семінар, учасниками якого були представники багатьох республік СРСР та УРСР.

Починаючи з 1980 року і протягом наступних десяти років школа була методичним центром з туристсько-краєзнавчої роботи. Упродовж багатьох років під керівництвом Фільборн Лідії Олександрівни при школі працював Клуб Інтернаціональної Дружби (КІД), учнями школи підтримувалися зв’язки з корреспондентами Німеччини, Куби, Арабських країн, Індії тощо.

За ініціативи учителя української мови та літератури Логвиненко Зої Іванівни був створений музей бойової слави, зібрані різноманітні матеріали про звільнення міста Чугуєва військами 41-ї гвардійської стрілецької дивізії від фашистів, про партизанський рух на території району. Всі зібрані матеріали були передані у міський історико-краєзнавчий музей.

/Files/images/P1010061_1.JPG

Батюшков Юлій Андрійович нагороджений багатьма орденами та медалями, почесними грамотами Міністерства Народної Освіти України, обласного та міського віділу освіти. У 1985 році Юлій Андрійович пішов на заслужений відпочинок. Нині він бере активну участь у військово-патріотичному вихованні учнів нашої гімназії.

З 1985 року і до сьогодення директором школи є Бражник Валентина Василівна - відмінник освіти України, учитель вищої категорії, учитель-методист.

Любов до дітей, жагу до знань, бажання навчати - все це Валентина Василівна отримала від матері - Криворучко Матрони Яківни, яка 43 роки пропрацювала вчителем початкових класів Базаліївської восьмирічної школи.

Після закінчення Харківського педагогічного інституту ім. Г.С. Сковороди, Валентина Василівна працювала вчителем фізики в Чугуївській вечірній школі. А протягом 1977-1981 років була завідуючою відділом шкільної молоді Чугуївського міського комітету комсомолу. З 1981 по 1985 роки була директором загальноосвітньої школи № 3, а з 1985 року стала директором загальноосвітньої школи № 5.

Валентина Василівна - ініціатор впровадження новітніх освітніх технологій у навчально-виховний процес школи. У 1999 році під її керівництвом школа була реорганізована в навчально-виховний комплекс, де всі предмети стали викладатися українською мовою, а у 2003 році – в Чугуївську гімназію №5, економічного, правового та гуманітарного профілю.

У нашої школи багаті традиції, її колектив завжди йде в ногу з сучасністю. Неодноразово школа була базою для студентів-філологів Харківського педагогічного інституту ім. Г.С. Сковороди, тут вони під керівництвом Зої Іванівни Логвиненко проходили навчальну практику, давали уроки, вчилися як організовувати позакласну роботу.

Валентина Василівна нагороджена грамотами Міністерства освіти і науки України, обласного та міського віділів освіти, переможець конкурсу «Людина року», депутат міської ради IV,V,VI скликань.

За час існування середня школа № 5 – НВК - Чугуївська гімназія №5 випустила більше 3500 учнів, з них були нагороджені срібними та золотими медалями ….

Випускників школи можна зустріти від Мурманська до Владивостока, від Канади до Австралії, багато з них працює в різних галузях науки. Традиційно випускники нашої школи обирають професію учителя. Третина колективу це її випускники.

Учні школи завжди були переможцями обласних та республіканських олімпіад. І сьогодні головною метою Чугуївської гімназії №5 є створення оптимальних умов для всебічного розвитку обдарованих, здібних, талановитих дітей, реалізації її творчих потреб, виховання відданого громадянина України.

«Путівку в життя їм дала п’ята школа».

ГОЛІКОВА (КУШНІР) Олександра Павлівна – представник першого випуску (1954 рік) – заслужений машинобудівник Української РСР, нагороджена орденом «Трудового Красного Знамени», медалями «За трудовую доблесть», «Ветеран труда», «Заслужений донор України».

ШПЕЄР Олександр Пантелійович – 1956 рік випуску – директор Приборобудівного заводу імені Тараса Григоровича Шевченка, Почесний громадянин міста Харкова, лауреат Державної премії СРСР, Ветеран Космонавтики Росії, нагороджений орденами «Октябрьской революции», «Трудового Красного Знамени», багатьма відзнаками Президента України. Під керівництвом Шпеєра Олександра Пантелійовича на заводі була виготовлена для космічної орбітальної станції «МИР» бортова цифрова обчислювальна машина, яка відповідає за роботу станції, блоки для забезпечення пуску на Байконурі ракети-носія «Енергія», міжконтинентальної ракети СС-18 («Сатана»), квазіелектронні АТС «Исток».

/Files/images/P1010064.JPG/Files/images/P1010086.JPG/Files/images/PB290028.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 733