Серед пріоритетних напрямків роботи гімназії на 2011/2012 навчальний рік було виділене питання військово-патріотичного виховання учнів, виховання здорової свідомої особистості та посилення краєзнавчої роботи. У вересні 2011 року учні 3-10-х класів від шкільного штабу експедиції отримали теми пошукових робіт, працювали над ними протягом року і презентували результати пошуку на шкільній підсумковій конференції.
Учні 3-х класів досліджували тварин і птахів Чугуївщини, які занесені в Червону Книгу України, учні 4-х класів знайомились із бджолами та продуктами бджолярства, а учні 5-х класів познайомили нас із історією вулиць нашого міста (Літвінова, Рози Люксембург та Гвардійської).
Учні 6-8 класів розповіли про видатних людей Чугуївщини. Це поетеси Любов Суркова і Любов Липчанська, композитори Віктор Харченко і Юрій Бєсєда, художник Петро Мальцев, ветеран журналістики Євгенія Журавльова.
Учні 9-10 класів присвятили свої роботи ветерану Великої Вітчизняної війни Юлію Андрійовичу Батюшкову, кавалеру ордена Леніна Малишкіну Якову Івановичу, воїнам-інтернаціоналістам та ліквідаторам аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Також учні 10х класів представили свої дослідження ринкових відносин нашого міста та екологічну стежку.
На захист робіт були запрошені почесні гості, які мали змогу оцінити роботи пошукових груп. Так, 26 квітня 2012 року в залі були присутні ліквідатори аварії на ЧАЕС Ковшарь Дмитро Олександрович та Пазій Андрій Іванович, розповіді яких справили враження на присутніх та допомогли зрозуміти наскільки були страшними ті події.
Компетентне журі оцінило роботи учнів, визначило переваги та недоліки робіт, обрало найкращі роботи, які були представлені на міській звітній краєзнавчій науково-практичній конференції «Люби і знай свій рідний край». Це робота 7-Б класу про композитора Віктора Харченко "Музика - душа моя", 8-А виступив з роботою, присвяченою поетесі Любові Липчанській, 10-А клас розповів присутнім про ветерана Великої Вітчизняної війни, колишнього директора Чугуївської школи № 5 Юлія Андрійовича Батюшкова, учні 10-Б класу разом з Миндар В.І. розробили екологічну стежку в мікрорайоні гімназії № 5, робота учнів 6-А класу, була присвячена творчості поетеси Любові Сурковій, учні 6-В класу розповіли про ветерана журналістики Євгенію Журавльову, 7-А клас знайомив присутніх з цікавим творчим шляхом композитора Юрія Бєсєди, пошукова група учнів 5-Б класу розповіла про історію вулиці Гвардійської, 4-А клас підготував роботу про бджіл та продукти бджолярства. Всі ці роботи були презентовані 11 та 14 травня 2012 року в Чугуївському у центрі туризму та краєзнавства на міському етапі захисту пошукових робіт в рамках Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді "Моя Батьківщина - Україна" та отримали дипломи переможців міської звітної конференції.
Чотири роботи були представлені на підсумкову конференцію обласного етапу Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна».
Пошукові роботи учнів 7-А класу «Ветеран журналістики Чугуївщини Журавльова Євгенія Петрівна» (керівник Старикова О.О.), 7-В класу «Чугуївська поетеса Любов Суркова» (керівник Токар Л.Ф.), 8-Б класу «Музика – душа моя (життя і творчість композитора Віктора Герасимовича Харченка)» (керівник Ганзенко В.Д.), 11-А класу «Людина цікавої долі (Юлій Андрійович Батюшков)» (керівник Оренко Н.В.) стали переможцями обласного етапу Всеукраїнської експедиції «Моя Батьківщина – Україна» і були нагороджені грамотами та друкованими матеріалами цієї експедиції.
У 2012/2013 навчальному році штаб експедиції визначив нові теми роботи для пошукових груп:

1 3-А Улюблене місце відпочинку чугуївців – Сіверський Донець (Звєрєва О.В.)
2 3-Б Від туристської стежини до гірських скель (Заховаєва О.М.)
3 3-В Гостинний двір – пам’ятник архітектури у м.Чугуєві ( Гречина І.С.)
4 4-А Тварини Харківщини, занесені до Червоної Книги України (Куряча В.А.)
5 4-Б Птахи Харківщини, занесені до Червоної Книги України (Моценко Т.В.)
6 5-А Герой Радянського Союзу – Літвінов В. (Лімачко С.М.)
7 5-Б Герої Радянського Союзу – жителі Чугуївщини (Пугачова Г.П.)
8 6-А Головна площа нашого міста – її минуле та сьогодення (Воробйова М.О.)
9 6-Б Велика Вітчизняна війна в нашій родині (Кіяшко Я.М.)
10 7-А Вода – найцінніший мінерал на Землі (Старікова О.О.)
11 7-Б Професіональні традиції нашої родини (Нетеса В.В.)
12 8-А С.Макаренко та його педагогічна поема. (Васильєва Л.М.)
13 8-Б Чугуївський художник – С. Коморний. (Ганзенко В.Д.)
14 9-А Поезія – її велике покликання (Орищенко В.В.) (Ковальова Л.В.)
15 9-Б Журналіст Чугуївщини – Мальована Діна Іванівна. Шляхи її професії. (Почуєва О.В.)
16 10-А Учасник бойових дій в Афганістані, ліквідатор аварії на ЧАЕС, випускник школи 1980 р. – Пазій Андрій Іванович (Субочева В.М.)
17 10-Б І.С. Козюлін – директор Чугуївської восьмирічної та середньої школи № 5 (Лисянська Г.В.)
Керівниками пошукових робіт визначено склад пошукових груп, складено плани роботи, згідно яких ведеться підготовка до презентації пошукових робіт у квітні 2013 року під час проведення підсумкової конференції «Люби і знай свій рідний край».
В рамках підготовки учні гімназії проводять пошукову, научно-дослідницьку роботу, зустрічаються із героями своїх робіт, відвідують шкільний музей та музеї міста.