/Files/images/muzey/stranitsa/20180413_111936.jpg/Files/images/muzey/stranitsa/DSCF6741.jpg

АНКЕТА МУЗЕЮ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Повна назва музею: Музей історії закладу освіти.

Заклад освіти: Комунальний заклад " Чугуївський ліцей № 5" Чугуївської міської ради Харківської області

Профіль музею: історичний.

Дата створення музею: 2007 рік.

Загальна кількість музейних експонатів: 1322.

Характеристика експозиційних розділів:

• «1946-1972 роки: з історії управління школою №5»;
  • «1972-2006 роки: управління школою, вчительський склад»;
  • «З них починалася історія школи» (перші вчителі та перші випускники);
  • «1973-2007 роки: вчителі, бібліотекарі, завучі, учні»;
  • «Путівку у життя їм дала п’ята школа»;
  • «Золотий фонд школи №5»;
  • «Людей нецікавих у світі немає» (відомі випускники, учасники Афганської війни, ліквідатори аварії на ЧАЕС»);
  • експозиція «Герої живуть поруч».

Найбільш цікаві музейні експонати: в експозиції «Герої живуть поруч» зібрані не тільки фотоматеріали бійців 92 ОМБр, але й реальні залишки зброї, її частини. Така зброя, нажаль, використовується і сьогодні. Учні закладу самі розмальовували ці експонати, щоб вони не здавалися настільки грізними. Звичайно, тематика розмальовок стосувалася, здебільшого, мирної України, її символів, сподівань самих дітей на скоріше закінчення цього жахіття.

Просвітницька робота музею (кількість екскурсій, навчальних занять, масових заходів, виставок): на даний момент з міркувань безпеки екскурсії не проводяться

Тематика екскурсій:

1. Про історію школи (від 1946 по 2020 рр.).
  2. З історії управління школою (період 1946-2020 років).
  3. «З них починалася історія школи» (перші вчителі та перші випускники),
  4. «Путівку у життя їм дала п’ята школа, Золотий фонд школи№5».
  5. «Людей нецікавих у світі немає» (відомі випускники, учасники Афганської війни, ліквідатори аварії на ЧАЕС»).
  6. Екскурсія, присвячена подіям сьогодення на сході України «Герої живуть поруч».

Тематика навчальних занять: на базі музею часто проводилися тематичні уроки або заняття, якщо теми цих уроків стосувались питань німецько-радянської війни, героїзму наших співвітчизників, Афганської війни та трагедії на ЧАЕС. Для старшокласників передбачено цілий цикл уроків з історії, починаючи з питання Майдану, Революції Гідності, Небесної Сотні і закінчуючи сьогоденням. Для молодшої і середньої ланки – це уроки з історії рідного краю, знайомство з минулим самої школи, директорами, вчителями, відомими людьми свого міста. Всі заняття і уроки спрямовані на виховання любові до рідного краю, до його людей, до своєї школи.

Приклади найбільш цікавих форм роботи на базі музею: часті зустрічі з волонтерами та військовими, які стоять сьогодні на передовій; круглі столи за участю правозахисників, представників органів місцевого самоуправління; екскурсії музеєм для батьків майбутніх першокласників для ознайомлення їх зі школою та її досягненнями; оглядові екскурсії для батьків як окрема частина батьківських зборів у конкретних класах; відкриті уроки, тематичні заходи.

Адреса музею, телефон: м. Чугуїв Харківської області, площа Уланська, 1А; (05746)22773.

Графік роботи музею: щоденно з 15.15 до 17.00 ( у мирний час). На даний момент музей не приймає відвідувачів з міркувань безпеки.

Керівник музею: Пугачова Галина Петрівна.

Уніфікований паспорт музею

Свідоцтво про реєстрацію музею